Energomontaż Laureat konkursu Złota Strona Emitenta - V EdycjaNagroda Ministra Skarbu Państwa dla Energomontaż-Południe SA  Wyniki I etapu Konkursu ZŁOTA STRONA EMITENTA VI
HomeKontaktMapa serwisuPomoc English version
Jesteś tutaj: Strona główna » Serwis Prasowy
Serwis Prasowy
Energomontaż-Południe SA ma zlecenie na 142,5mln zł.

02.12.2010

Energomontaż-Południe SA ma zlecenie na 142,5mln zł.

 

Energomontaż-Południe S.A. został wybrany przez Alstom Power Systems GmbH do wykonania prac w elektrowni GKM Mannheim 9 w Niemczech oraz w elektrowni Eemshaven w Holandii. Wiadomość w tej sprawie dotarła do katowickiej spółki w dniu 1 grudnia 2010 r.

Łączna wartość prac wynosi 35,7 mln euro, co stanowi równowartość ok. 142,5 mln zł. Projekt o największej wartości wynoszącej ok. 25,4 mln euro dotyczy montażu części ciśnieniowej kotła 911 MW wraz z rurociągami okołokotłowymi w elektrowni GKM Mannheim 9 w Niemczech. W ramach innego z zadań Emitent dokona montażu kanałów spalin i powietrza dla bloków A+B w Eemshaven w Holandii.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami termin realizacji ww. zadań przypada na okres od końca 2010 r. do pierwszego kwartału 2013 r.

Uwzględniając w/w zamówienia szacunkowa wartość portfela zleceń Energomontaż-Południe SA wynosi ok. 674,1 mln zł, w tym zlecenia eksportowe realizowane w latach przyszłych wynoszą ok. 68 mln euro.

 

.
drukowanie
Poleć znajomemu
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do początku strony