Energomontaż Laureat konkursu Złota Strona Emitenta - V EdycjaNagroda Ministra Skarbu Państwa dla Energomontaż-Południe SA  Wyniki I etapu Konkursu ZŁOTA STRONA EMITENTA VI
HomeKontaktMapa serwisuPomoc English version
Jesteś tutaj: Strona główna » Firma » Historia
Historia
Pobierz film o historii Energomontaż-Południe SA - [16,1Mb]  

 

 

Energomontaż-Południe S.A. jest liderem w zakresie wykonawstwa prac dla energetyki, przemysłu chemicznego, koksowniczego i cementowniczego.

Firma powstała w 1952 roku jako Zakład Montażu Elektrowni i Urządzeń Przemysłowych „Energomontaż" z siedzibą w Katowicach od początku koncentrując się na działalności w branży energetycznej.

Zakres realizowanych wówczas prac obejmował między innymi montaż kotłów parowych, turbin parowych i wodnych, urządzeń wodnych oraz elektrofiltrów.

 

Trwa wczytywanie galerii
Proszę czekać...
track-btn move-left move-right bar

Oprócz prac prowadzonych na terenie kraju Energomontaż-Południe rozwijał współpracę zagraniczną realizując kontrakty w elektrowniach, elektrociepłowniach, spalarniach odpadów, hutach, zakładach chemicznych i rafineriach nafty m.in. w Niemczech, Irlandii, Finlandii, Norwegii, Belgii i Szwajcarii. Wysoka jakość świadczonych usług zaowocowała rozwojem współpracy z wieloma klientami zagranicznymi, która trwa do dnia dzisiejszego.

W 1988 roku firma rozpoczęła samodzielny eksport towarów i usług do wielu krajów z całego świata, w tym na Daleki Wschód i do Afryki.

Lata 90-te były kolejnym etapem prężnego rozwoju. W dniu 7 marca 1992 r. dokonano przekształcenia Przedsiębiorstwa Montażu Elektrowni i Urządzeń Przemysłowych "Energomontaż-Południe" w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa. W dniu 1 kwietnia 1992 r. na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Katowicach dokonano wpisu Spółki do rejestru handlowego.

W 1995 r. przeprowadzono restrukturyzację i prywatyzację kapitałową Spółki z udziałem inwestora strategicznego, jakim była Fabryka Kotłów Rafako SA.

W dniu 13 listopada 1997 r. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA, gdzie jest obecnie notowana.

W ramach przedsiębiorstwa funkcjonują wyspecjalizowane jednostki montażowe, produkcyjne i usługowei: Dział Produkcji Montażowej (Mikołów), Dział Serwisu (Łaziska Górne), Zakład Produkcji Przemysłowej (Będzin-Łagisza), Centrum Szkoleniowe (Katowice-Ligota), Ośrodek Laboratoryjno-Badawczy (Katowice-Ligota). Energomontaż-Południe SA posiada również Biura w Krakowie, Warszawie oraz w Lüdenscheid (Niemcy).
Kontakt do jednostek ->

W dniu 21 czerwca 2011 r. w wyniku zakupu akcji Spółki jej inwestorem strategicznym została firma PBG SA z siedzibą w Wysogotowie k. Poznania. 

Drukuj
Poleć znajomemu
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do początku strony