string(81) "Smarty error: problem writing temporary file '//tmp/templates_c/wrt6699faf52a835'" string(81) "Smarty error: problem writing temporary file '//tmp/templates_c/wrt6699faf52a944'"
Energomontaż Laureat konkursu Złota Strona Emitenta - V EdycjaNagroda Ministra Skarbu Państwa dla Energomontaż-Południe SA  Wyniki I etapu Konkursu ZŁOTA STRONA EMITENTA VI
HomeKontaktMapa serwisuPomoc English version
Jesteś tutaj: Strona główna » Relacje Inwestorskie » Raporty » Bieżące
Bieżące
Odstąpienie od umowy na wykonanie prac mechanicznych na terminalu LNG w Świnoujściu

Raport bieżący nr: 50/2013
Data raportu: 29.11.2013

Odstąpienie od umowy na wykonanie prac mechanicznych na terminalu LNG w Świnoujściu

W nawiązaniu do raportów bieżących nr 13/2012 z dnia 10 kwietnia 2012 r. oraz 28/2013 z dnia 1 sierpnia 2013 r., dotyczących realizacji umowy na wykonanie prac mechanicznych na terminalu LNG w Świnoujściu, Syndyk spółki ENERGOMONTAŻ-POŁUDNIE S.A. w upadłości likwidacyjnej (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 28 listopada 2013 r. na podstawie art. 98 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze odstąpił od ww. umowy.
Mając na uwadze, że zasadniczymi celami postępowania upadłościowego są szybkie i efektywne spieniężenie majątku upadłego, a w konsekwencji jak najkorzystniejsze zaspokojenie wierzycieli upadłego, w ocenie Syndyka masy upadłości dalsze kontynuowanie przedmiotowej umowy nie było dla masy upadłości korzystne i narażało ją na dodatkowe koszty.

Dotychczas umowa była realizowana przez Konsorcjum Emitenta, ENERGOMONTAŻ-POŁUDNIE Katowice sp. z o.o. i SICILSALDO s.p.a. na rzecz Konsorcjów firm Saipem, Techint, PBG. Szacunkowa wartość prac pozostałych do wykonania w ramach umowy na dzień 28 listopada 2013 roku wynosiła ok. 5,7 mln zł netto. Konsekwencją odstąpienia od umowy jest zmniejszenie przychodów i portfela zleceń Emitenta.

Podkreślić należy, iż ww. umowa może być kontynuowana w niezmienionym zakresie przez dotychczasowych pracowników Emitenta, którzy zostali przejęci przez współkonsorcjanta Emitenta - ENERGOMONTAŻ-POŁUDNIE Katowice sp. z o.o. Uzależnione jest to jednak od woli stron.

 

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

 

Załączniki:

Raport bieżący nr 50/2013
0,1 MB
drukowanie
Poleć znajomemu
Powrót do poprzedniej strony
Powrót do początku strony